Auxilianie na Amp Futbol Cup

13 września 2014 13:53

W  dniach 13 – 14 września 2014r. wolontariusze naszego Stowarzyszenia sprawują opiekę przedmedyczną podczas trzeciej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Osób po Amputacjach – Amp Futbol Cup odbywającego się w Warszawie. 

Amp Futbol to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, którą uprawiać mogą wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn.  Obecnie uprawiana jest w ponad 30 krajach, do których stale dołączają nowe. Co roku, na całym świecie, odbywają się międzynarodowe turnieje tej odmiany piłki nożnej. Dyscyplina ta została uznana przez FIFA i być może niedługo dołączy do dyscyplin paraolimpijskich.

13 i 14 września w Warszawie zagra sześć europejskich reprezentacji, które szykują się do występu na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Meksyku.

Dla Polaków warszawski turniej będzie ostatnim sprawdzianem przed listopadowym mundialem.O zwycięstwo w Amp Futbol Cup Polacy będą walczyć z trzecim zespołem świata – Turcją, zwycięzcami poprzednich dwóch edycji – Anglikami, bardzo doświadczoną ekipą Ukrainy, notującą coraz lepsze wyniki Belgią i stawiającą pierwsze kroki w ampfutbolu drużyną Włoch.

sidebar

Patnerzy

Współpracujemy z